Divadelní pátky 2019

Divadelní představení v rámci Divadelních pátků 2019

 

18.1.2019 v 19:30 - DS Slavkov u Brna - Inscenace: Doba kamenná

 

8.2.2019 v 19:30 - DS Na Štaci - Inscenace: Převýchova v díře  - omlouváme se divákům, ale představení  bude ze zdravotních důvodů přesunuto na jiný termín.

 

22.2.2019 v 19:30 - Radobydivadlo Klapý - Inscenace: Vassa

Hra Vassa Železnova (nebo Železnovová) pochází z roku 1910, Gorkij ji pod vlivem Stalinovy ideologie přepracoval v roce 1935 – zrevolučnil ji. Rádobydivadlo se rozhodlo pro původní verzi. Revoluce 1905 ztroskotala, patriarcha umírá a jeho smrt znamená konec rodinného podniku. Jeho žena Vassa se proti zániku všemi silami vzpírá a pokouší se s vypočítavým smyslem pro rodinu zachránit firmu před bankrotem. Intrikuje, lže a  bojuje pro věc, která se zdá být ztracená, a své jednání ospravedlňuje právem matky. Její dva synové jsou k ničemu, nemají žádnou vizi, žádný plán či představu, jak by mohli utvářet svůj život. Jde jim jen o  peníze, které chtějí, až jejich otec konečně vydechne naposled. Na dědický podíl číhají jak dravá zvěř i všechny ostatní postavy: dcera Anna, švagr, snachy, správce. Vassa, jista si svou mocí, jde za svým cílem přes mrtvoly. Režisér Václav Špirit hru s nadčasovým tématem upravil, mj. přidal několik songů, které jednání a děj zcizují.

 

  9.3.2019 v 19:30 - Herci z Prahy - Michaela Dolinová, Sandra Pogodová, Václav Tobrman -  Inscenace: Už zase miluju!

Máme tu dvě herečky.
Herečky, které zpívají.
Zpěvačky, které hrají?
V čem jsou lepší?
Rozhodně v tom, jak poradit dalšímu. Muži, umělci, pianistovi, skladateli.
Poradit? To ženy umí nejlépe. Ale běda, když je neposlechneš. Navíc když to jsou múzy. Ty nevěru neodpustí. Uměleckou nevěru. To se pak stěhují jinam. Jinak radí držet se svých starostí a úzkostí. Tyto negativní emoce dávají pocítit, že umělec žije a tvoří.
Ale zpět na začátek.
Máme tu dvě herečky…
Herečky, které rády zpívají.
Ale proč z toho hned dělat představení?

Michaela: Během své cesty divadly, kabarety a muzikálovými produkcemi jsem se sblížila s některými písněmi tak, že jsem si je nechala. V srdci i ve své tónině. Na někdy, na příště. To někdy je teď. I múzy si chtějí splnit svůj sen. A když už mám i příběh a mocného pianistu a o něco lepší zpěvačku, než jsem já… to bych byla blázen, abych si to s nimi neužila. A vy taky. Užijte si to s náma − múzama.

Hrají: Sandra Pogodová, Michaela Dolinová, Václa Tobrman
Režie: Jakub Zindulka

 

 
Mikroregion Němčicko
Projekt Rozvoj technologické infrastruktury ICT města Němčice nad Hanou
byl spolufinancován z prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj.
MAS Hanácký venkov
 

www.nemcicenh.cz, vytištěno 18.07.2019 07:47